Powrót
Relacje

Profesor Witold Kwaśnicki – wspomnienie

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
Witold-Kwasnicki_black

Profesor Witold Kwaśnicki może być bez wątpienia nazywany ojcem ekonomii austriackiej w Polsce. Spod jego skrzydeł wyszło wielu ekonomistów, którzy do dziś są głównymi filarami środowiska naukowego ASE. To właśnie oni tworzyli od początku zarówno Instytut Misesa jak i wydawnictwo Instytutu.

Szóstka z nich wzięła udział w zorganizowanym w trakcie IX Zjazdu Austriackiego panelu poświęconym pamięci profesora Kwaśnickiego. O swoich wspomnieniach związanych z Profesorem, jego osobie i dorobku naukowym opowiadali jego studenci: dr hab. Mateusz Machaj, prof. UWr, dr hab. Arkadiusz Sieroń, dr Alicja Sielska, Stanisław Kwiatkowski, Marcin Zieliński oraz Jacek Kubisz.

Profesor Kwaśnicki nie tylko zapadł w pamięć studentów jako wspaniały promotor i nauczyciel, przeszedł również do historii polskiej nauki jako jeden z najczęściej cytowanych ekonomistów. To ze względu na jego osobę naukowcy ściągali do Wrocławia, i tak właśnie profesor przyczynił się do stworzenia kadry ekonomistów na Uniwersytecie Wrocławskim, w składzie jaki obecnie znamy. 

Wkład profesora Kwaśnickiego w rozwój ekonomii austriackiej w Polsce nie może zostać przeceniony. W podzięce za jego dorobek zapadła decyzja o przyznaniu mu medalu za zasługi dla rozwoju austriackiej szkoły ekonomii w Polsce. Niestety, profesorowi nie dane było odebrać go osobiście. Nagroda została pośmiertnie złożona na ręce jego najbliższych w trakcie ostatniego Zjazdu Austriackiego. 

Nagranie zarówno panelu wspomnień, jak i wręczenia medalu mogą Państwo obejrzeć na naszym kanale YouTube. Zapraszamy:

Kategorie
Aktualności Multimedia Relacje

Czytaj również

Czyżniewski_Turowski_Relacja z wizyty L.W. Reeda w Gdańsku

Relacje

Relacja z wizyty Lawrence’a W. Reeda w Gdańsku

Profesor Reed, który był w Polsce w dniach 22–26 kwietnia, odwiedził — jak sam przyznał, po raz pierwszy w życiu — nadmorski Gdańsk.

384401808_1045264130244290_8797561116037369329_n

Relacje

Relacja z konferencji "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem"

Dzięki zespołowi związanemu z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w dniach 28-29 września odbyła się w Toruniu konferencja "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem".

20231202_154511

Relacje

Za nami Zjazd Austriacki 2023 - relacja

Nie zabrakło na nim niezwykłych gości i angażujących tematów

WIRTH (2)

Relacje

Relacja w Wirth Seminar 2024

Konferencja odbyła się w dniach 9-11 czerwca w Krakowie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.