Powrót
Relacje

Relacja z Wirth Seminar 2024

0
Dawid Kamiński
Przeczytanie zajmie 1 min
WIRTH (2)

W dniach 9-11 czerwca 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyła się konferencja 9th Biennial Wirth Institute Workshop on Austrian Economics, tym razem tematycznie poświęcona Friedrichowi Augustowi von Hayekowi z okazji pięćdziesiątej rocznicy przyznania mu Nagrody Nobla z ekonomii. Po poprzedniej edycji we Wrocławiu było to drugie takie wydarzenie zorganizowane wspólnie przez kanadyjski Wirth Institute i Instytut Misesa.

WIRTH 3.jpg

W Krakowie pojawili się goście z całego świata, między innymi Per Bylund i Phillip Magness ze Stanów Zjednoczonych, współautor biografii Hayeka Hansjörg Klausinger z Austrii, Alberto Mingardi z Włoch czy Mark Pennington i Eamonn Butler z Wielkiej Brytanii. Polskę wśród prelegentów reprezentowali Mateusz Benedyk i Przemysław Rapka z Instytutu Misesa oraz Miłosz Ślepowroński z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas dwóch dni konferencji oprócz wkładu Hayeka w teorię ekonomii wystąpienia obejmowały cały szereg różnorodnych zagadnień, od jego teorii politycznej aż po koncepcje spontanicznego porządku w urbanistyce.

Fundatorem wydarzenia był dr Alfred Wirth, który zaszczycił nas swoją obecnością i pierwszego dnia powitał uczestników konferencji. Za stronę organizacyjną odpowiadali dr hab. Krzysztof Turowski i Joanna Turowska.

WIRTH.JPG

Cieszy nas możliwość kontynuowania współpracy z zagranicznymi partnerami. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia pozwolą na szerszą promocję szkoły austriackiej i jej polskich przedstawicieli na arenie międzynarodowej.

Kategorie
Aktualności Relacje

Czytaj również

Czyżniewski_Turowski_Relacja z wizyty L.W. Reeda w Gdańsku

Relacje

Relacja z wizyty Lawrence’a W. Reeda w Gdańsku

Profesor Reed, który był w Polsce w dniach 22–26 kwietnia, odwiedził — jak sam przyznał, po raz pierwszy w życiu — nadmorski Gdańsk.

20231202_154511

Relacje

Za nami Zjazd Austriacki 2023 - relacja

Nie zabrakło na nim niezwykłych gości i angażujących tematów

384401808_1045264130244290_8797561116037369329_n

Relacje

Relacja z konferencji "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem"

Dzięki zespołowi związanemu z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w dniach 28-29 września odbyła się w Toruniu konferencja "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem".

MISES_GRUPOWE-12-1

Relacje

Za nami X edycja Szkoły Ekonomicznej

Wzięło w niej udział prawie 40 uczestników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.